30 Nisan 2013 Salı

ÖZİ KÖYÜM’ÜN YILBAŞI MASASI ;))

Canım arkadaşım…Özim… Dostum...

     Bu masa 2013'ün yılbaşı masası. Yer Diyarbakır. Mekan Özi&Volki çiftinin evi.
Eşim besin zehirlenmesiyle cebelleşirken biz bir taraftan alış veriş yapıp bir yandan yılbaşı için bir şeyler hazırlamaya çalıştık. Çünkü tüm zamanımızı eşimle uğraşmak aldı. Epey ağır atlatıyor ne yazık ki hastalıkları.

    Canım arkadaşım içine sevgi kattığı için her şey muhteşemdi. Daha farklı hayal etmiştik ama eşim çok hasta olunca bir çok şey iptal oldu. Neyse ki hastalığın son günü olduğu için abartmamak koşuluyla o da yiyebildi.Bu masada sadece kereviz salatası bana ait. Geriye kalanlar tamamen Özimin eserleri. Yalnız tabi doğrama, rendeleme, yıkama işlerini de ben yaptım!!! Hakkımı yemeyeyim şimdi :)   Özi birleştirdi, harmanladı, servise hazırladı.
Ellerine sağlık Özim…
  
Gelelim menüye…

* Tavuk Salatası
* Kereviz Salatası
* Brokoli ve Karnıbahar salatası
* İslim Kebabı
* Şehriyeli Pirinç Pilavı
Tavuk salatası: 

     Bu salatayı bir gün önce gittiğimiz restorandaki garsondan zar zor alabildik. Genelde yaparım bunu. Çok beğendiysem sorarım, çoğunlukla alırım tarifi. Hatta restoranların mutfak bölümlerine girmişliğim bile vardır :) ancak burada durumu abartmadım ve garsona sormakla yetindim, biz de ertesi gün Özimle yaptık. Sonuç muhteşem. Tarif ilerleyen günlerde "Gül Kokulu Mutfaklar" da :)Brokoli ve Karnıbahar: 

     Klasik olarak haşlayıp bol zeytinyağı ve sarımsakta bekletilip mısırla servis yapılmıştı gittiğimiz restoranda. Tabi malum bunun da tarifini aldık veee ertesi gün denedik. Sonucu söylemeye gerek yoktur sanırım :)

     Bu arada fotoğraflar cep telefonuyla çekildiği için çok iyi bir çekim olmadığını itiraf ediyorum. Amaç burada anı olmasıydı. Bu fotoğrafları bulduğumda bloğuma koymalıyım dedim. Çünkü hem sevgi vardı masada hem de lezzet.

2 yorum:

  1. o masada olmak çok güzeldi... Umarım daha çok bir araya geliriz...

    YanıtlaSil
  2. canımın içi,bizim için de çok güzeldi. Sınırsız yaşattığın güzellikler için ne kadar teşekkür etsem azdır.

    YanıtlaSil