20 Haziran 2013 Perşembe

SÜHEYLA ABLA DA GÜN VAR :))


Ohhh misss ki ne misss... Yine gün var :)) Hem de Süheyla Ablada. Ay duyunca ne sevindim ne sevindim anlatamam. Arşive yeni masa eklenecek, gel de sevinme. Günler öncesinden ablamın telaşı başladı. Ne yapsak, nasıl yapsak diye. E tabi en zor iş, menüyü oluşturmak. Menü oluştuktan sonra gerisi kolay. Az biraz katkılarımla :) menümüzü oluşturduk.

Yapma aşaması tamamen Ablama ait. Şehriye salatası Rumeysa' nın (YANLIŞ ANLAMAYIN SADECE DOĞRAMA İŞLERİ TABİKİ :))), sunumlar benim ve en önemlisi masa düzeni Rumeysa ve Şule ikilisinin. Malumunuz "blogger" olunca ''sen servis tabaklarına yerleştir '' denildi. Ben de  bu durumdan çok keyif alınca zevkle görevimi icra ettim.

Masadaki her şey çok güzeldi. Acuka, balparmak ve şehriye salatası benim tarifim zaten, bogda da tarifleri mevcut. AMMMMMAaaaaaaa yeni yepyeni bir börek tattım masada ve tarifini aldım, bayıldım böreğe. Hem çok pratik, hem çok lezzetli. En kısa sürede tarifi Gül Kokulu Mutfaklara koyacağım.

Kızlar (Rumeysa ve Şule) fotoğraf blogda yer alacak diye nasıl güzel ve özenli bir masa düzenlediler anlatamam. E Gül Ablalarının izinden gidiyorlar ne de olsa. Menümüz de neler vardı kısmına gelecek olursak :)


* Sade Poğaça
* Peynirli Poğaça
* Acuka
* Haydari
* Halep işi(kuru patlıcan dolması)
* Patlıcanlı börek
* Ispanaklı Börek
* Kadayıflı Muhallebi
* Sultan Sarması
* Balparmak

MASADAN KARELER -1

MASADAN KARELER -2

SADE POĞAÇA

 KADAYIFLI MUHALLEBİ

PEYNİRLİ POĞAÇA


HALEP İŞİ ( KURU PATLICAN DOLMASI)


 PEYNİRLİ - SADE POĞAÇA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder