11 Aralık 2013 Çarşamba

KAHVALTI MASAMVOLKİ GELMİŞ, HOŞ GELMİŞ; ÖZİMİ DE GETİRSEYMİŞ İYİYMİŞ MASASI :(


Yayınlamakta çok geç kaldığım bir masa bu. 2013 yazında hazırlandı bu masa. Üzerinden bu kadar vakit geçmişken yayınlamaktan çekindim açıkçası. Hatta ne yalan söyleyeyim vazgeçmiştim.Ama bu aralar blogda neler tıklanıyormuş diye baktığımda, masaların epey ilgi gördüğünü farkettim. Belki fikir verir düşüncesiyle yayınlıyorum. 

Volkimizi ve Özimizi artık hepiniz tanıyorsunuz. Onlar bizim can dostlarımız. Son bir kaç yıldır Ankara dışında yaşıyorlar. Arada bir biz gidiyoruz yanlarına, arada bir onlar geliyor yanımıza. Çok özlüyoruz çoook. Birlikte gidilen sinemalar, tatiller, hafta sonu kaçamakları, evde dizi keyifleri, şen kahkahalar, kavgalar, ağlaşmalar,... Duygusala bağlamadan, konuya geçiyorum tamam ;)

Volkan bir iş için geldi Ankara'ya. Ama Özim olmadan. Çok üzüldüm itiraf ediyorum. Özim olmayınca kahkahalar eksik, anılar yarım kalıyor çünkü. Telafi eder benim arkadaşım en kısa sürede, biliyorum :)


Volkan, eşim ve benden oluşan üç kişilik bir masa hazırladım. Aslında niyetim börekler,çörekler açmak,tatlılar yapmaktı. Bizim Volki Bey'in formuna olan hassasiyeti ve girdiği diyet sebebiyle düşüncelerimi gerçekleştiremedim. Bilseniz nasıl üzüldüm. Malum yemeyi seven misafir olunca bol çeşit yapmak, bu çeşitleri blogumda yayınlamak istiyorum. Ama bu diyette olup, spor yapan ve çok zayıflayan arkadaşımızla ne mümkün??? Ben de abartmadan standart bir hafta sonu kahvaltısı hazırladım. Neler vardı menüde;1-Yumurta salatası
2-Sucuk
3-Patates kızartması
4-Bazlama ve peynirli gözleme
5-Kahvaltılık malzemeler (peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri, bal, reçel, çikolata, kuru meyveler..vs)
6-Krep
DOMATES SOSLU PATATES KIZARTMASI

KREP

İşte böyle :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder