27 Şubat 2014 Perşembe

SİMİT TOST

SİMİT DEĞERLENDİRMECE :))SİMİT, PİZZA, BAYAT SİMİTMiktar olarak kişi sayısına göre ayarlamanız gereken bir tarif. Ne yazık ki ölçü veremiyorum. Tamamen sizin damak tadınıza kalmış. 

Ben Amerika'ya geldiğimden beridir simidimi kendim yapıyorum, fazlasını buzluğa kaldırıyorum. Arada değişiklik olsun diye bu şekilde tostunu yapıyorum. Türkiye'de iken yenmeyen simitleri de çeşit olsun hem de değerlendirmek amaçlı simit tost yapıyorum.
SİMİT, PİZZA, BAYAT SİMİT
MALZEMELER:

 •  Simit
 • Dilimlenmiş kaşar
 • 2-3 tatlı kaşığı ketçap
 • 1-2 tatlı kaşığı su
 • 1 tatlı kaşığı domates salçası
 • kekik (damak tadınıza kalmış kullanıp kullanmamak)
YAPILIŞI :
 1. Simitleri dörde bölün.
 2. Her bir parçayı ortadan enlemesine kesin.
 3. Salça ve ketçabı karıştırıp, pürüzsüz bir kıvam almasını sağlayın. 1-2 tatlı kaşığı su ile kıvamını açıp, simitlerin kesilen kısımlarına sürün. 
 4. Salçalı karışımı  sürdüğünüz kısma dilerseniz biraz kekik serpip kaşar dilimlerini yerleştirin. Diğer simit parçasını kaşarın üzerine kapatıp tost makinesinde istediğiniz kadar tutup sıcak servis yapın.
 5. Bu işlemleri tüm simitler bitene kadar tekrarlayın.
NOTLARIM :
* Dilerseniz simit parçalarının içine salçalı karışımı hiç sürmeden de yapabilirsiniz.
* Simidi hiç bölmeden sadece ortadan enine kesip dilediğiniz malzemeyi koyarak da yapabilirsiniz. Kesinlikle çok şık oluyor. Hele ki simitlerinizi evde yapıyorsanız minik minik yapıp, ortadan kesin aralarına malzemeleri  koyup, tost makinesinde biraz tuttuktan sonra servisin şıklığı harika oluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder