10 Nisan 2014 Perşembe

İFTAR MASASI -1SÜHEYLA ABLADA İFTAR
SEVGİ DOLU MASALAREvet yine yayınlamakta geç kaldığım bir davet masası daha :( vakitsizlikten yayınlayamadım ve bu durumdan dolayı çok üzgünüm. Zararın neresinden dönersen kardır ama değil mi ;))

Ramazan ayı çok yoğun geçer, çok keyiflidir, her sene nasıl başlayıp nasıl bayrama eriştiğimizi anlayamam, bu Ramazan'da da tüm aile Ramazan ayına yakışır şekilde geçirdik. Hep birlikte masalara oturduk, oruçlarımızı açtık, çay eşliğinde tatlılarımızı yedik ve tüm bunlar için şükrettik ;) Aile geniş olunca hemen hemen her gün ailelerimizle birlikteydik :) annemlerde evin büyüğü, kayınvalidem de ise evin küçüğü olunca, haliyle kendi evimde de ev sahibi olunca ne yazık ki koşuşturmadan çok fotoğraf çekemedim :( en üzüldüğüm şey ise kendi evimdeki iftar davetlerinin fotoğrafı yok :( telaştan fotoğraf çekmeyi  unutuyorum.

Önümüz Ramazan, eminim ki fikir edinmek istersiniz. Çünkü misafir ağırlamak değil de menü listesi belirlemek benim için çok zordur :( bu masalar size fikir verecektir düşüncesindeyim. Ramazan ayı haricinde de akşam yemeğinde misafir ağırlamak istediğinizde menü oluşturmanıza yardım edeceğini umuyorum.
KARNIYARIK
KARNIYARIK
ETLİ BAMYA
ETLİ BAMYA

PİRİNÇ PİLAVI VE KAVURMA
KAVURMA, PİLAV VE KARNIYARIKYAPRAK SARMASI, MEVSİM SALATA
YAPRAK SARMASI, MEVSİM SALATASI, KARPUZ, ÜZÜM, HURMA, BAZLAMA  VE KLASİK İFTARİYELİKLER


MEVSİM SALATA
MEVSİM SALATASI

SEMİZOTU SALATASI
YOĞURTLU SEMİZOTU SALATASI

KIBRIS TATLISI
KIBRIS TATLISI
KIBRIS TATLISI
KIBRIS TATLISI
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder